Koło Łowieckie Nr 61 SARNA w Kłecku

|

System PZŁ

| Aktualności
|
GALERIA
|
Kontakt
|
E-mail
 
O NAS
*
Historia koła
*
Zarząd koła
*
Komisja rewizyjna
*
Członkowie
*
Kraina Wiecznych Łowów
*
Odznaczenia Łowieckie
 
(tylko dla członków)
*
Komunikaty
*
Uchwały W. Z.
*
Projekty i opinie
 
GOSPODARKA ŁOWIECKA
*
Mapa Obwodu
*
Terminarz polowań
*
Kalendarz Łowiecki
*
Ożywić pola
 
PRZYDATNE LINKI
*
PZŁ Zarząd Główny
*
PZŁ Z.O. w Poznaniu
*
Faza księżyca
*
Pogoda
*
Testy - budowa zwierząt
*
Testy - tematyka Łowiecka
 
INNE
*
Łowiectwo dla najmłodszych
*
Przepisy kulinarne
*
Do pobrania
*
Leksykon Łowiecki
 
 
 
 
 
 
 

 AKTUALNOŚCI

               

 

Dnia 15 lutego 2023 roku, z ogromnym bólem pożegnaliśmy naszego Kolegę i Prezesa naszego Koła Łowieckiego Sarna w Kłecku, który odszedł od nas niespodziewanie.

Tadeusz Frąckowiak

 

Wspaniały mąż, ojciec, dziadek, kolega, społecznik, myśliwy.. Legenda Koła 61, wzór Kolegi, Nasz Nauczyciel, autorytet bez którego już nigdy nic nie będzie tak proste. Od 1982 roku do śmierci ,pełnił zaszczytną funkcję prezesa koła.
Był również delegatem na zjazd okręgowy, członkiem okręgowej rady łowieckiej i zespołu nadzorczo-kontrolnego.
Wielokrotnie odznaczany medalami za zasługi łowieckie, w tym w 2009 roku najwyższym odznaczeniem łowieckim ZŁOM.

Twoje odejście to nieodżałowana strata , będziemy Ciebie nosić w swoich sercach i swojej pamięci na zawsze. Niech knieja wiecznie Tobie szumi.


Przyjaciele, koledzy, członkowie koła łowieckiego 61 SARNA w Kłecku.

           

 

GALERIA Album 34
Prace gospodarcze 2019

 

GALERIA Album 35
XXV Memoriał Siepaka 2019-06-16

 

GALERIA Album 36
Kuropatwy - introdukcja 2019-10-28

 

2019
Fotorelacja

 

 

Program poznania struktury wiekowej i płciowej kaczek strzelnych w Polsce.

Program poznania struktury  gatunkowej i wiekowej gęsi strzelanych  w Polsce.

Aby zwiększyć stan wiedzy zwracamy się z prośbą o przesłanie informacji o strzelonych ptakach.

...czytaj dalej

 

 

Polowanie Wigilijne

22-12-2018

        

 

 

OKRĘGOWE OBCHODY 95-LECIA PZŁ w POZNANIU

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

W dniu 28 listopada 2018r.  w Poznaniu odbyły się obchody 95 rocznicy powstania PZŁ.

Obchody zainaugurowano myśliwską mszą świętą która celebrował biskup Kurii Poznańskiej.

W pięknej katedrze poznańskiej zebrały się delegacje kół łowieckich okręgu poznańskiego oraz zaproszeni z tej okazji znakomici goście.

Mszę uświetniły poczty sztandarowe kół łowieckich i myśliwska oprawa muzyczna.

Następnie osoby uczestniczące w obchodach spotkały się na oficjalnych obchodach rocznicowych. Spotkanie otworzył prof. Lechosław Łabucki który w swoim wystąpieniu przypomniał historię i osiągnięcia PZŁ w okresie międzywojennym i powojennym. W dalszej części wystąpienia nakreślił obecną sytuację w PZŁ oraz rolę członków i organów związku. Stwierdził że obecnie podejmowane są działania mające na celu podniesienie poziomu etyki myśliwskiej i dbałość o zachowanie populacji w poszczególnych łowiskach. 

            W dalszej części obchodów dokonano uroczystego wręczenia odznaczeń łowieckich członkom PZŁ za zaangażowanie na rzecz Polskiego Związku Łowieckiego i społecznej  pracy w kołach.

Wśród odznaczonych byli członkowie naszego koła w osobach,

Dariusz Klembalski – który otrzymał medal Za Zasługi w Rozwoju Wielkopolskiego Łowiectwa przyznany przez Wielkopolski Sejmik Łowiecki

Waldemar Kujawski – który otrzymał Brązowy Medal Zasługi Łowieckiej

Oprawa muzyczna uświetniła akt wręczania odznaczeń oraz nadała tej części uroczystości akcentu doniosłości i wyrażenia uznania dla odznaczonych członków.

            Oficjalne uroczystości zakończyła część artystyczna w której zaprezentowano  utwory dawnej muzyki myśliwskiej oraz starodawne pieśni myśliwskiej, w wykonaniu artystów operetki poznańskiej oraz zespołu myśliwskiego Babrzysko i Orkiestry Reprezentacyjnej PZŁ pod dyrekcją Mieczysława Leśniczaka. Nie zabrakło również utworów z okresu międzywojennego nawiązując w ten sposób do 100 lecia niepodległości Polski.

            Obchody zakończono wspólną biesiadą gdzie nie zabrakło akcentów wspominkowych o historii polskiego łowiectwa oraz dyskusją na temat obecnej sytuacji w PZŁ.

 

Opracował Tadeusz Frąckowiak

 

 

http://gniezno24.com/aktualnosci/item/15404-kuropatwy-wypuszczone-na-wolno%C5%9B%C4%87

 

W ramach kontynuacji realizowanego już od kilku lat, długofalowego programu odbudowy populacji kuropatw, dnia 24 września 2018, skarbnik-koła Dariusz Klembalski wraz z vice-łowczym Jarosławem Frankowskim kolejny raz dokonali wsiedlania kuropatwy w naszym łowisku. Kuropatwy zostały zakupione przez Starostwo Powiatowe dzięki dofinansowaniu z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu.

Kuropatwy zostały wypuszczone w obwodach łowieckich 155 oraz 156. W tym sezonie, ze środków koła zakupiliśmy też 100 bażantów oraz planujemy dokupić kolejne 200 szt. które zasili nasze łowisko.

Rozwój rolnictwa i chemizacja sprawia, że brakuje wysokich traw w których może schować się zwierzyna drobna. Dlatego też, od kilku lat w naszym Kole Łowieckim 61 Sarna w Kłecku tworzymy nowe remizy śródpolne dla zwierzyny. Każdego roku, na nieużytkach rolnych oraz terenach wskazanych przez zaprzyjaźnionych rolników, nasadzamy kilka tysięcy krzewów oraz drzew iglastych i owocowych.
Dzięki ciężkiej pracy kolegów myśliwych oraz uczniów z zaprzyjaźnionych szkół i sympatyków łowiectwa, można coraz częściej spotkać w naszych obwodach te piękne ptaki oraz zające.

Niestety rośnie też liczba drapieżników. Nad lisami staramy się zapanować, ale ptaki drapieżne są pod ochroną i stanowią duży problem.

 

 

Polowanie na „ Złotego Rogacza ”   17-06-2018

 

 

SADZENIE DRZEWEK NA OBWODZIE 156

Maj 2018

     

     

      

     

 

 

POLOWANIE

HUBERTOWSKIE 2017

 

 

    05-03-2018.

 

 

     

    

 

 Szkoła Podstawowa z Dębnicy na Europejskich Dniach Ptaków 2017. 

Pierwszy weekend października już od kilkunastu lat jest poświęcony różnorodności ptasiego życia wokół nas. Obchodzimy wtedy Europejskie Dni Ptaków, podczas których tysiące miłośników ptaków obserwuje ich migracje na zimowiska. W całej Polsce wolontariusze OTOP (Ogólnopolskiego Towarzystwa Ochrony Ptaków) zapraszają do udziału w wycieczkach, w trakcie których pragną zwrócić uwagę ludzi na jeden z największych spektakli w świecie przyrody – jesienną wędrówkę ptaków. Idea wspólnej obserwacji migrujących ptaków zrodziła się w 1993 roku, a pomysłodawcą była Birdlife International (Światowa Federacja Towarzystw Ochrony Ptaków). 

        

Celem Europejskich Dni Ptaków 2017 było zwiększenie świadomości i wiedzy na temat migracji ptaków, ich potrzeb w miejscach lęgowych, tras przelotów i miejsc zimowania. Ptakiem tegorocznej edycji został droździk – niewielki drozd o długości ciała ok. 19 – 23 cm, uznawany od 2015 r. przez Czerwoną księgę gatunków zagrożonych za gatunek bliski zagrożenia. Przez ostatnich 15 lat jego populacja zmniejszyła liczebność o ok. 30%

      

W Europejskich Dniach Ptaków udział może wziąć każdy, niezależnie od wieku czy wiedzy przyrodniczej. Również uczniowie klas IV – VII ze Szkoły Podstawowej w Dębnicy (21 osób) z opiekunami: p. Andrzejem Gniatkowskim i p. Beatą Trochą skorzystali z zaproszenia i 1 października pojechali na zajęcia terenowe do Brudzewka koło Kiszkowa. Wszyscy dołączyli tego dnia do tysięcy miłośników ornitologii z 40 państw Europy i Azji Centralnej, skupionych wokół idei poznania i ochrony ptaków. Na wycieczkę obowiązkowo zabrano odpowiednie obuwie i strój oraz dobre humory. Nie zapomniano o przewodnikach o ptakach oraz lornetkach. Pogoda nie zawiodła. 

     

Ponad 100 osób spotkało się o godzinie 10.00 przy wieży widokowej w Brudzewku. „Uzbrojeni” w lunety, lornetki, aparaty i przewodniki ruszyliśmy w teren. Wycieczka prowadziła groblami wokół stawów rybnych. Koordynatorem spotkania był pasjonat ornitologii, p. Bartosz Krąkowski. W obserwacjach dominowały gatunki wodno – błotne. Co chwilę nad naszymi głowami przelatywały gęsi, mewy, kaczki, kormorany i czaple siwe. Pojawiały się też łabędzie, perkozki, krakwy, gągoły, cyraneczki, błotniaki stawowe, myszołowy i czajki. Gęsi gęgawy i żurawie co rusz uciekały z kadru lunety. Ten niedzielno – jesienny spacer był doskonałym połączeniem edukacji przyrodniczej i wypoczynku. Około 12.00 wszyscy pożegnaliśmy się hasłem do „zobaczenia w przyszłym roku” i wróciliśmy do Dębnicy. Sponsorem niedzielnej wycieczki było Koło Łowieckie Nr 61 „Sarna” z Kłecka. Bardzo dziękujemy w imieniu Dyrekcji Szkoły, Organizatorów wyjazdu oraz Uczniów! 

 

70 lat Koła łowieckiego Nr 61 Sarna w Kłecku

PIKNIK MYŚLIWSKI

 

16 września 2017 roku na zawsze zapisze się w historii Koła Łowieckiego Sarna w Kłecku i wspominany będzie przez członków koła i okolicznych mieszkańców przez lata.

            Obchody rozpoczęliśmy od uroczystej mszy świętej celebrowanej w kościele parafialnym w Kłecku przez proboszcza księdza dziekana Mirosława Kędzierskiego w intencji obecnych myśliwych koła oraz w intencji tych którzy odeszli do krainy wiecznych łowów.

            Kolega Waldemar Kujawski powitał zaproszonych gości, w tym przedstawicieli władz PZŁ w Poznaniu, władz samorządowych, rodziny oraz przyjaciół koła. Szczególnie godna odnotowania była obecność współpracujących kół z pocztami sztandarowymi.

            Jeśli uroczystość myśliwska to tylko przy dźwiękach rogów myśliwskich, marszy i sygnałów. Specjalnie dla „SARNY” w uroczystości udział wziął Zespół Muzyczny Nemrod. To właśnie na sygnał zbiórki odegranego przez zespół rozpoczęła się główna uroczystość.

Prezes Zarządu Koła – Tadeusz Frąckowiak w swoim wystąpieniu zaakcentował największe wartości jakimi kierują się członkowie Koła, a więc tradycja, przyjaźń, umiłowanie do przyrody oraz szacunek dla starszych pokoleń myśliwych, które umożliwiły spotkanie w tym dniu przy takiej okazji.

Następnie okolicznościowe wystąpienie wygłosił sekretarz Okręgowej Rady Łowieckiej w Poznaniu kolega Stefan Feder.

W dalszej części uroczystości poproszono sekretarza o wręczenie odznaczeń i medali łowieckich.

Brązowy Medal Zasługi Łowieckiej otrzymali Stanisław Gruszczyński, Paweł Hertig, Jarosław Frankowski a  pani Emilia Błaszkowska otrzymała Medal za Zasługi dla Łowiectwa. W dalszej części obchodów sekretarz ORŁ w Poznaniu wręczył listy gratulacyjne dla członków koła którzy wspólnie z innymi kolegami z koła podjęli się organizacji rocznicowych obchodów. Listy gratulacyjne otrzymali Dariusz Majorczyk, Paweł Wojtczak, Dariusz Klembalski i Ryszard Karwański.

Doceniając wkład pracy w organizację części piknikowej rocznicowych obchodów zarząd koła wręczył Podziękowania dianie naszego koła Paulinie Janiszewskiej, organizatorce stoiska promocyjnego „Ożywić Pola” pani Beacie Trocha, pani Barbarze Frankowskiej oraz pani Emili Błaszkowskiej.

            Od rana osoby odpowiedzialne za organizację części piknikowej z niepokojem obserwowały prognozy pogody gdyż planowano je przeprowadzić w plenerze na terenie Amfiteatru w Kłecku, a deszcz mógł zniweczyć wszystkie założenia . Ostatecznie postanowiono zaryzykować i powierzyć los św. Hubertowi  - jak się okazało na naszego patrona można liczyć.

 

 

Organizatorzy a byli nimi członkowie Komitetu Obchodów 70 – lecia zorganizowali szereg imprez dla okolicznej ludności. Panie Barbara Frankowska i Emiliana Błaszkowska częstowały gości domowymi wypiekami oraz wiejskim jadłem. Koledzy Mirosław Pilarczyk i Paweł Wojtczak zorganizowali wystawę trofeów łowieckich oraz eksponatów przyrodniczych. Kolega Piotr Błaszkowski, Rafał Frąckowiak oraz Włodzimierz Czerniak prowadzili strzelnicę sportową na której młodzież i osoby dorosłe zaciekle rywalizowali (mimo padającego kapuśniaczka) aż do zmierzchu o czołowe miejsca i nagrody.

Szczególną atrakcją była obecność grypy z Agencji Widowisk Historycznych „Arkona” która przedstawiła uprawianie łowiectwa na przestrzeni wieków oraz na oczach zwiedzających piekła dzika metodą średniowiecznych myśliwych co było dużą atrakcją dla uczestników pikniku.

Nad wyżywieniem uczestników czuwał kolega Paweł Nowak wraz z zespołem swoich współpracowników. Zgłodniali uczestnicy pikniku z namiętnością konsumowali przepyszny bigos myśliwski i inne atrakcje kulinarne przygotowane przez zespół Pawła Nowaka.

            Swoją obecność na pikniku zaakcentowali pracownicy Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Kłecku na czele z jego dyrektorem Robertem Zgołą. To przy dźwiękach muzyki nawiązującej do muzyki myśliwskiej i biesiadnej bawiono się do późnego wieczora.

Przebieg uroczystości, lokalizacja, inscenizacja oraz mnogość atrakcji przygotowanych przez członków koła Sarna była na najwyższym poziomie. Zewsząd spływające gratulacje i słowa uznania tylko lekko koją żal, że to trwało tak krótko i już jest za nami.

 

 

 

 

 

 

Koło Łowieckie Nr 61 Sarna w Kłecku składa serdeczne podziękowania wszystkim sponsorom za ufundowanie nagród rzeczowych i okazaną pomoc przy organizacji Pikniku Myśliwskiego.

Drukarnia – Majorczyk

Lasy Państwowe – Nadleśnictwo Gniezno

Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Wielkopolskiego

P.H.U. MADOMIX

Miejsko - Gminny Ośrodek Kultury w Kłecku

P.P.H.U. PAWMIX

Foto-Leonardo

Serdeczne Podziękowania dla całego Komitetu Organizacyjnego

Za zaangażowanie i wkład jaki włożyli w przygotowania Obchodów 70-lecia naszego Koła.

A w szczególności dla: Robert Zgoła – Dyrektora M-GOK Kłecko; Paweł Wojtczak; Dariusz Majorczyk; Paweł Nowak; Łowczy Koła - Jan Siepak; Beata Trocha; Waldemar Kujawski oraz Prezesowi Naszego Koła - Tadeuszowi Frąckowiakowi.

Serdecznie dziękujemy też wszystkim, którzy organizowali stoiska oraz pokazy i przedstawienia: Pilarczyk Mirosław; Piotr Błaszkowski; Andrzej Frankowski; Paweł Poterski; Jarosław Frankowski; Przemysław Rożak; Mirosław Czech; Rafał Przybylski; dzieciom z Gimnazjum im. prof. Władysława Nehringa w Kłecku; oraz wszystkim innym osobom, które pracowały i pomagały podczas Obchodów 70-lecia Naszego Koła Łowieckiego  

Jesteście dowodem na istnienie ludzi dobrej woli, na których można polegać.

DZIĘKUJEMY  

 

                                                                                w im. Członków KŁ Nr 61 Sarna w Kłecku
                                                                               Przewodniczący Komitetu Organizacyjnego
                                                                                                 Dariusz Klembalski

 

 

 

 

Zespół Pieśni Myśliwskiej
Nemrod

 

Pokaz ptaków drapieżnych
Rafał Przybylski

 

Wabienie Jeleni
Przemysław Rożak

 

Pokaz kynologiczny - Psy Myśliwskie
Andrzej Frankowski

 

 

Sygnały Myśliwskie - pokaz i omówienie
Mirosław Czech i Andrzej Frankowski

 

 

Wszystkie zdjęcia z pikniku

 

Kościół

Część Oficjalna

Piknik

Biesiada

inne

 

Z przykrością informujemy, że odszedł do krainy wiecznych łowów
nasz kolega Marian Leśny

Pogrzeb rozpoczął się mszą świętą w Kościele pod wezwaniem św. Jerzego i św. Jadwigi w Kłecku 7 września 2017r.

Niech ulubione przez Ciebie odgłosy dzikiej zwierzyny

 wiecznie pieszczą Twe uszy.

Święty Hubercie patronie myśliwych, przyjmij do swego grona naszego serdecznego kolegę.

 

 

            Na zaproszenie KŁ Szarak w Mieleszynie reprezentacja naszego koła uczestniczyła  Memoriałem Strzeleckim im. Stanisława Kaszuby.
W ramach tej imprezy delegacja członków naszego koła w składzie Dariusz Klembalski, Mirosław Pilarczyk i Jan Siepak złożyła wiązankę i znicze na grobie śp. Stanisława Kaszuby w Łopiennie.
Nad mogiłą okolicznościową przemowę w imieniu Rady Okręgowej PZŁ w Poznaniu i naszego koła wygłosił kol. Tadeusz Frąckowiak..
W dalszej części Memoriału Strzeleckiego im. St. Kaszuby odbyły się zawody strzeleckie na strzelnicy w Antoninku. Organizatorzy przygotowali bardzo urozmaicone konkurencje takie jak; trap – 30 rzutek, zając – 10 przebiegów i rogacz – 3 strzały do tarczy.
Mimo bardzo silnej konkurencji ze strony członków z koła Szarak w Mieleszynie, w zespole gospodarzy startowało 2 zawodników posiadających klasę mistrzowską, nasza reprezentacja w składzie Dariusz Klembalski, Jan Siepak i Mirosław Pilarczyk osiągnęła bardzo dobry wynik. Kolega Mirosław Pilarczyk zajął 4 miejsce ( pierwsze wśród zaproszonych gości) , kolega Dariusz Klembalski 5 a Jan Siepak 6 miejsce za co zostali uhonorowani pucharami oraz nagrodami.
Podczas wspólnej biesiady kończącej Memoriał wymieniono poglądy dotyczące form dalszej współpracy między kołami.

  

 

 

 

                                                         

          W dniu 30 czerwca 2017r na cmentarzu w Poznaniu delegacja członków naszego koła wraz z pocztem sztandarowym uczestniczyła w ceremonii pogrzebowej Kolegi Jerzego Małeckiego długoletniego członka naszego koła.
          Kolega Jerzy Malecki ustąpił w szeregi naszego koła w 1956 roku. Pełniąc funkcję dyrektora PGR w Działyniu bardzo aktywnie uczestniczył w zagospodarowaniu obwodów łowieckich. 
         Był bardzo zaangażowany w działalność w strukturach Polskiego Związku Łowieckiego. Przez szereg lat pełnił funkcję członka Powiatowej Rady Łowieckiej w Gnieźnie. Następnie w latach siedemdziesiątych aktywnie uczestniczył w działalności wojewódzkiej organizacji łowieckiej. Pełniąc funkcję Prezesa Wojewódzkiej Rady Łowieckiej był inicjatorem i organizatorem budowy Strzelnicy Lizawka w Antoninku. Dzięki Jego zaangażowaniu organizacyjnemu członkowie wojewódzkiej organizacji łowieckiej województwa wielkopolskiego przepracowali społecznie kilka tysięcy roboczogodzin aby powstała funkcjonalna i nowoczesna strzelnica myśliwska.
          Za swoją działalność łowiecką został odznaczony najwyższym odznaczeniem łowieckim Złomem oraz Brązowym, Srebrnym i Złotym Medalem Zasługi Łowieckiej. Promował i wspierał finansowo wydawnictwa i publikacje popularyzujące myślistwo i jego role w społeczeństwie za co został uhonorowany Medalem św. Huberta.
          Pełniąc szereg wysokich funkcji zawodowych pomagał bezinteresownie członkom naszego koła w rozwiązywaniu ich problemów zawodowych i życiowych.


                                                                   Cześć Jego Pamięci
                                               Niech knieja wiecznie szumi nad Jego mogiłą

 


XXIII Memoriał Strzelecki im. Jana Siepaka

Poznań-Lizawka 10-06-2017

Miejsce

Imię i nazwisko

Razem punkty
(max 130 pkt.)

1 WŁODZIMIERZ CZERNIAK  110
2 TOMASZ NAWROCKI  105
3 MIROSŁAW PILARCZYK  99
4 RYSZARD KARWAŃSKI  94
5 WOJCIECH PILARCZYK  90
6 DARIUSZ KLEMBALSKI  80
7 HUBERT OBRACHTA  69
8 MARCIN ZIĘTEK  68
9 PAULINA JANISZEWSKA  63
10 SPRZEMYSŁAW SUSZKIEWICZ  58
11 SYLWESTER NAROWSKI  58
12 PAWEŁ WOJTCZAK  54
13 WALDEMAR KUJAWSKI  53
14 MACIEJ SIEPAK  51
15 DARIUSZ MAJORCZYK  51
16 MICHAŁ KOŚCIELNIAK  51
17 RAFAŁ PRZYBYLSKI  49
18 PAWEŁ HERTIG  44
19 WŁODZIMIERZ ZALEWSKI  40
20 PAWEŁ NOWAK  37
21 ANDRZEJ FRANKOWSKI  34
22 DARIUSZ NOWICKI  29
23 ZDZISŁAW KASZUBA  15
24 ANDRZEJ PAWLAK  15
25 WŁODZIMIERZ LEŚNY  10

KONKURENCJE: OŚ – 10 RZUTKÓW

                          KRĄG - 10 RZUTKÓW

                          ROGACZ – 3 STRZAŁY

W tym roku wyjątkowo deszczowa aura powitała wszystkich uczestników tradycyjnego spotkania przy mogile Jana Siepaka. Mimo niepogody licznie zjawili się członkowie rodziny Siepaków, delegacje z zaprzyjaźnionych kół łowieckich oraz członkowie naszego koła łowieckiego. Kolega Prezes przybliżył wszystkim osobę Jana Siepaka i wspomniał o jego zasługach na szczeblu nie tylko lokalnym. Po złożeniu okolicznościowych wiązanek uczestnicy memoriału pojechali na strzelnicę do Poznania.

            Na strzelnicy w Poznaniu pogoda była już bardziej łaskawa i uczestników powitało słońce. W XXIII Memoriale Strzeleckiem im. Jana Siepaka czynnie udział wzięło ponad 20-stu myśliwych oraz szerokie grono zaproszonych gości i kibiców.

 Po odprawie i przypomnieniu zasad bezpieczeństwa na strzelnicy zawodnicy przystąpili do rywalizacji. Odbyły się 3 konkurencje: rogacz, skeet i trap. W tym samym czasie wszyscy zainteresowani przystrzeliwali broń.Sędzią głównym zawodów był Ryszard Karwański , a  pomagał mu tradycyjnie kol. Paweł Poterski.

            Zwycięstwo w XXIII Memoriale Strzeleckiem im. Jana Siepaka zdobył Włodek Czerniak, do którego puchar przechodni wrócił po kilku latach przewy. Po zakończeniu rywalizacji ogłoszono wyniki i wręczono nagrody wszystkim uczestnikom memoriału. Na zakończenie odbyła się krótka biesiada.

  

  

  

  

  

 

Prace gospodarcze

W dniu 01-05-2017 Zarząd Koła Łowieckiego 61 Sarna w Kłecku zorganizował prace społeczne na rzecz Koła. Posadzono około 2,5 tyś. drzewek tj. sosna i świerk. Drzewka posadziliśmy na Rejonie 1 oraz na Rejonie 3. Następnie naprawiliśmy w lesie dwie ambony ( nr 1 oraz nr 4 ). Pozostałe ambony i zwyżki zostały zakonserwowane. Prace trwały 6 godz. Po zakończonej pracy, wszyscy uczestnicy spotkali się przy ciepłym posiłku. W pracach brało udział 25 myśliwych + 5 stażystów. 

Wszystkim Kolegom biorącym udział w tym czynie Zarząd Koła składa serdeczne podziękowania.

                                                               Z myśliwskim pozdrowieniem Darz Bór 

                                                                                               Łowczy Koła   Jan Siepak

 

 

Z przykrością informujemy, że odszedł do krainy wiecznych łowów
nasz kolega Adam Szalaty

Pogrzeb odbył się w piątek 7 kwietnia 2017r. na cmentarzu Św. Krzyża w Gnieźnie.

Głęboko wstrząśnięci, Żegnamy Ciebie Adamie jako naszego przyjaciela, wspaniałego kompana łowów i rzetelnego w pracy społecznej kolegę.

Żegnamy Go wierząc, że pamięć po nim na zawsze pozostanie w społeczności myśliwych. Odszedł bowiem kolega o silnej osobowości, szlachetny towarzysz i wielki przyjaciel.

Niech knieja i pola szumią Ci przyjaźnie.

Święty Hubercie patronie myśliwych, przyjmij do swego grona naszego serdecznego kolegę Adama Szalatego.

 

przejdź do Aktualności 2015 - 2016   >>

przejdź do Aktualności 2012 - 2014   >>

<<   powrót do strony głównej