Koło Łowieckie Nr 61 SARNA w Kłecku

|

System PZŁ

|

Aktualności
|
GALERIA
|
Kontakt
|
E-mail
 
O NAS
*
Historia koła
*
Zarząd koła
*
Komisja rewizyjna
*
Członkowie
*
Kraina Wiecznych Łowów
*
Odznaczenia Łowieckie
 
                  UCHWAŁY               (tylko dla członków)
*
Komunikaty
*
Walnego Zgromadzenia
*
Projekty i opinie
 
GOSPODARKA ŁOWIECKA
*
Mapa Obwodu
*
Terminarz polowań
*
Kalendarz Łowiecki
*
Ożywić pola
 
PRZYDATNE LINKI
*
PZŁ Zarząd Główny
*
PZŁ Z.O. w Poznaniu
*
Faza księżyca
*
Pogoda w Kłecku
*
Testy - budowa zwierząt
*
Testy - tematyka Łowiecka
 
INNE
*
Łowiectwo dla najmłodszych
*
Przepisy kulinarne
*
Do pobrania
*
Leksykon Łowiecki
 
 
 
 
 
 
 

 

70 lat Koła łowieckiego Nr 61 Sarna w Kłecku

PIKNIK MYŚLIWSKI

 

16 września 2017 roku na zawsze zapisze się w historii Koła Łowieckiego Sarna w Kłecku i wspominany będzie przez członków koła i okolicznych mieszkańców przez lata.

            Obchody rozpoczęliśmy od uroczystej mszy świętej celebrowanej w kościele parafialnym w Kłecku przez proboszcza księdza dziekana Mirosława Kędzierskiego w intencji obecnych myśliwych koła oraz w intencji tych którzy odeszli do krainy wiecznych łowów.

            Kolega Waldemar Kujawski powitał zaproszonych gości, w tym przedstawicieli władz PZŁ w Poznaniu, władz samorządowych, rodziny oraz przyjaciół koła. Szczególnie godna odnotowania była obecność współpracujących kół z pocztami sztandarowymi.

            Jeśli uroczystość myśliwska to tylko przy dźwiękach rogów myśliwskich, marszy i sygnałów. Specjalnie dla „SARNY” w uroczystości udział wziął Zespół Muzyczny Nemrod. To właśnie na sygnał zbiórki odegranego przez zespół rozpoczęła się główna uroczystość.

Prezes Zarządu Koła – Tadeusz Frąckowiak w swoim wystąpieniu zaakcentował największe wartości jakimi kierują się członkowie Koła, a więc tradycja, przyjaźń, umiłowanie do przyrody oraz szacunek dla starszych pokoleń myśliwych, które umożliwiły spotkanie w tym dniu przy takiej okazji.

Następnie okolicznościowe wystąpienie wygłosił sekretarz Okręgowej Rady Łowieckiej w Poznaniu kolega Stefan Feder.

W dalszej części uroczystości poproszono sekretarza o wręczenie odznaczeń i medali łowieckich.

Brązowy Medal Zasługi Łowieckiej otrzymali Stanisław Gruszczyński, Paweł Hertig, Jarosław Frankowski a  pani Emilia Błaszkowska otrzymała Medal za Zasługi dla Łowiectwa. W dalszej części obchodów sekretarz ORŁ w Poznaniu wręczył listy gratulacyjne dla członków koła którzy wspólnie z innymi kolegami z koła podjęli się organizacji rocznicowych obchodów. Listy gratulacyjne otrzymali Dariusz Majorczyk, Paweł Wojtczak, Dariusz Klembalski i Ryszard Karwański.

Doceniając wkład pracy w organizację części piknikowej rocznicowych obchodów zarząd koła wręczył Podziękowania dianie naszego koła Paulinie Janiszewskiej, organizatorce stoiska promocyjnego „Ożywić Pola” pani Beacie Trocha, pani Barbarze Frankowskiej oraz pani Emili Błaszkowskiej.

            Od rana osoby odpowiedzialne za organizację części piknikowej z niepokojem obserwowały prognozy pogody gdyż planowano je przeprowadzić w plenerze na terenie Amfiteatru w Kłecku, a deszcz mógł zniweczyć wszystkie założenia . Ostatecznie postanowiono zaryzykować i powierzyć los św. Hubertowi  - jak się okazało na naszego patrona można liczyć.

 

 

Organizatorzy a byli nimi członkowie Komitetu Obchodów 70 – lecia zorganizowali szereg imprez dla okolicznej ludności. Panie Barbara Frankowska i Emiliana Błaszkowska częstowały gości domowymi wypiekami oraz wiejskim jadłem. Koledzy Mirosław Pilarczyk i Paweł Wojtczak zorganizowali wystawę trofeów łowieckich oraz eksponatów przyrodniczych. Kolega Piotr Błaszkowski, Rafał Frąckowiak oraz Włodzimierz Czerniak prowadzili strzelnicę sportową na której młodzież i osoby dorosłe zaciekle rywalizowali (mimo padającego kapuśniaczka) aż do zmierzchu o czołowe miejsca i nagrody.

Szczególną atrakcją była obecność grypy z Agencji Widowisk Historycznych „Arkona” która przedstawiła uprawianie łowiectwa na przestrzeni wieków oraz na oczach zwiedzających piekła dzika metodą średniowiecznych myśliwych co było dużą atrakcją dla uczestników pikniku.

Nad wyżywieniem uczestników czuwał kolega Paweł Nowak wraz z zespołem swoich współpracowników. Zgłodniali uczestnicy pikniku z namiętnością konsumowali przepyszny bigos myśliwski i inne atrakcje kulinarne przygotowane przez zespół Pawła Nowaka.

            Swoją obecność na pikniku zaakcentowali pracownicy Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Kłecku na czele z jego dyrektorem Robertem Zgołą. To przy dźwiękach muzyki nawiązującej do muzyki myśliwskiej i biesiadnej bawiono się do późnego wieczora.

Przebieg uroczystości, lokalizacja, inscenizacja oraz mnogość atrakcji przygotowanych przez członków koła Sarna była na najwyższym poziomie. Zewsząd spływające gratulacje i słowa uznania tylko lekko koją żal, że to trwało tak krótko i już jest za nami.

 

 

 

 

 

 


Koło Łowieckie Nr 61 Sarna w Kłecku składa serdeczne podziękowania wszystkim sponsorom za ufundowanie nagród rzeczowych i okazaną pomoc przy organizacji Pikniku Myśliwskiego.

Drukarnia – Majorczyk

Lasy Państwowe – Nadleśnictwo Gniezno

Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Wielkopolskiego

P.H.U. MADOMIX

Miejsko - Gminny Ośrodek Kultury w Kłecku

P.P.H.U. PAWMIX

Foto-Leonardo

Serdeczne Podziękowania dla całego Komitetu Organizacyjnego

Za zaangażowanie i wkład jaki włożyli w przygotowania Obchodów 70-lecia naszego Koła.

A w szczególności dla: Robert Zgoła – Dyrektora M-GOK Kłecko; Paweł Wojtczak; Dariusz Majorczyk; Paweł Nowak; Łowczy Koła - Jan Siepak; Beata Trocha; Waldemar Kujawski oraz Prezesowi Naszego Koła - Tadeuszowi Frąckowiakowi.

Serdecznie dziękujemy też wszystkim, którzy organizowali stoiska oraz pokazy i przedstawienia: Pilarczyk Mirosław; Piotr Błaszkowski; Andrzej Frankowski; Paweł Poterski; Jarosław Frankowski; Przemysław Rożak; Mirosław Czech; Rafał Przybylski; dzieciom z Gimnazjum im. prof. Władysława Nehringa w Kłecku; oraz wszystkim innym osobom, które pracowały i pomagały podczas Obchodów 70-lecia Naszego Koła Łowieckiego

Jesteście dowodem na istnienie ludzi dobrej woli, na których można polegać.

DZIĘKUJEMY  

 

                                                                           w im. Członków KŁ Nr 61 Sarna w Kłecku
                                                                          Przewodniczący Komitetu Organizacyjnego
                                                                                            Dariusz Klembalski

 

 

 

 

Zespół Pieśni Myśliwskiej
Nemrod

 

Pokaz ptaków drapieżnych
Rafał Przybylski

 

Wabienie Jeleni
Przemysław Rożak

 

Pokaz kynologiczny - Psy Myśliwskie
Andrzej Frankowski

 

 

Sygnały Myśliwskie - pokaz i omówienie
Mirosław Czech i Andrzej Frankowski

 

Wszystkie zdjęcia z pikniku

 

Wstęp (tu jesteś)

Kościół

Część Oficjalna

Piknik

Biesiada

inne